Ми відкриті з 09:00 до 20:00

Передзвонити вам?
  • Реєстрація |
  • Вхід
  • (0)
  • (0)
  • Головна
  • Блог
  • Леонід Мартинчик: моя місія - навчити людей виглядати так, якими вони є насправді

5173

February 8, 2019

Леонід Мартинчик: моя місія - навчити людей виглядати так, якими вони є насправді

Сьогодні в блозі – інтерв’ю з відомим українським блогером та новим ведучим ТВ-шоу «Богиня шопінгу» - Леонідом Мартинчиком. Ексклюзивні історії та роздуми про стиль, натхнення та жінок від найстильнішого чоловіка країни за версією Elle Man Ukraine. Спеціально для MustHave.


Привіт! У першу чергу хочемо подякувати тобі, що погодився на інтерв’ю для MustHave. Що ж, тоді почнемо від «витоків» - відомо, що ти випускник кафедри етнографії: це був свідомий вибір? Якщо так, чому саме цей напрямок?

Не зовсім свідомий вибір. У сім’ї не було фінансів на престижну у той час освіту. А престижною у нас вважалася юридична та економічна. На юридичний факультет я вступив на заочне відділення, але конкретною ціллю був вступ саме на державну форму, мати стипендію та жити абсолютно незалежно від батьків. Так я вступив на історичний факультет. Згодом на 2 чи 3 курсі, коли ми ділилися на кафедри, з усього, що було запропоновано, найцікавіше, найкреативніше і те, що було пов’язано з одягом, виявилася етнографія, а саме український народний одяг. Одяг був моєю споконвічною пристрастю, яку в моїй сім’ї не усі поділяли, - мама тішилася, а батько, натомість, не дуже тішився. Але я весь час шукав собі невеличкі точки дотику, і ось уже зараз конкретно з цим працюю, хоча, насправді, це не завжди дається легко.

Свою наукову роботу ти присвятив одягу регіону Надсяння. Можеш розповісти щось цікаве про нього?

Існує безліч маленьких підрегіонів з унікальними культурою та традиціями, які раніше не були цікаві науковцям. І ось на мій курс випало досліджувати саме цей регіон: він невеликий, це частина Львівської області. Кожен із студентів досліджував свій аспект: я, зокрема, одяг.  Стосовно особливостей одягу регіону Надсяння, слід згадати про вишивку – вона дуже барвиста, з дрібними квітковими орнаментами, які найчастіше зустрічаються в «ґорсетах» - дуже красивих оксамитових жилетках.

Зараз все поступово діджиталізується, а тому існує думка, що світ моди також зміниться настільки, що, зрештою, кожна людина зможе сама собі на принтері «надрукувати» готовий лук, а будинки моди взагалі вимруть. Думаєш, це можливо?

Я сподіваюсь, що я не доживу до цього періоду, не хочу навіть про це думати. Цей діджитал світ робить нас насправді  інвалідами – за 5 років досвіду блогера я зрозумів, що це страшні речі, адже деформується усе: свідомість, твоє сприйняття людей, деформуєшся ти, твої реакції, стосунки – це все дуже складно. Я сподіваюсь, що найважливіші сфери культури все-таки залишаться: відвідини театрів, тижнів моди, зустрічі за кавою – без телефонів, живі.


Очевидно, що ти в усьому естет і творча особистість: Леонід блогер є, Леонід поет є, Леонід ікона стилю є, а як щодо Леоніда у ролі художника? Чи були спроби у малюванні?

Пробував! Я дуже гарно малюю. Мені взагалі здається, що я ніби якась солянка, тому що я насправді багато вмію і дуже багато знаю:)  Моя тітка - художник, вона вчила мене малювати і, звісно, прививала любов до прекрасного. Мені завжди подобалася графіка,  рисунок, також я малюю ескізи.

В одній з публікацій українського видання ти зазначив, що при знайомстві з людиною ти передусім намагаєшся її відчути, і це є вирішальним фактором для подальшого спілкування. А як щодо виразу “Зустрічають по одягу”? Наскільки ти реагуєш на зовнішній вигляд твого співрозмовника при першій зустрічі?

Ой, реагую шалено! На жаль чи на щастя:) Я звертаю багато уваги на зовнішній вигляд. Так, спочатку я завжди оцінюю, але оцінюю виключно естетично, як картинку або кадр – без особистісних суджень. Потім уже при знайомстві я пов’язую ці складові. Втім, досить часто людина вдягається не подібно до того, який у неї внутрішній світ. Саме тому моя основна робота, а також місія, яку я вбачаю і в проекті, (телевізійне шоу «Богиня шопінгу» - прим. ред.) – це навчити людей виглядати так, якими вони є насправді.

Не можу не запитати тебе про «Богиню шопінгу». Зараз ти новий ведучий цього телевізійного шоу – яка твоя мета участі в ньому?

Я намагаюсь вводити нову філософію, нове бачення, нову психологію.  Хочу, аби шоу було ліпшим та додавало більше віри. Досить часто я даю перемогу дівчатам з внутрішніми проблемами – усе для того, аби це їх надихнуло і вони повірили в те, що вони жіночні і що вони можуть гарно виглядати.


А чи є у тебе особиста ціль щодо цього шоу?

Моя особиста ціль – зрозуміти жінку та дослідити психологію жінок через призму зовнішнього вигляду. Можливо, я колись видам якусь класну працю про те, як навчитися себе захищати за допомогою одягу і покращувати свій зовнішній вигляд, а також атмосферу, яку ти створюєш, коли з’являєшся. Бо дуже часто трапляється так, що такі класні люди, а так жахливо виглядають.

У фільмі “Валентино. Останній імператор” у відомого дизайнера запитали, чого хочуть жінки. Він дуже лаконічно відповів, що вони хочуть бути гарними. А на твою думку, чого хочуть жінки?

Жінки хочуть бути красивими 100%, і я не вірю, коли деякі з них відповідають щось на кшталт «мені все одно». Будь-якій людині не байдуже – адекватна людина повинна мати бажання не мати зайвої ваги, не мати брудного волосся, не мати неохайні нігті.

Не маєш намір надавати послуги особистого стиліста?

Маю. І я вже даю такі послуги, але поки що їх не афішую, та і це вже зовсім інша історія. Я не буду ходити по магазинах, не буду бити по руках, не буду підбирати білизну. Я цього робити не буду, це все не для мене, мені цього ніхто не робив. Моє ж основне завдання – це дати дівчині зрозуміти, що саме їй потрібно, – і вона піде шукати.


Який стиль одягу тобі подобається в жінках? Що напевне приверне твою увагу?

Я страшенно люблю рафінований шик. Люблю діловий стиль з нотами сексуальності: діловий костюм, приталений жакет та підбори – обожнюю такий стиль, оскільки силуетна лінія робить жінку кращою. Не дуже подобається мені романтизм – усілякі рюши, легкі шовкові сукні. До вподоби мені і рустикальний стиль, а також сафарі – завищена талія, теплі відтінки. Негативно ставлюся до тваринних принтів.

Як тобі вибір Pantone? Як порадиш застосовувати його в гардеробі?

Ненавиджу цей колір. Сподіваюся, що це не будуть довгі спідниці гофре. Втім, кораловий буде гарно виглядати влітку, зокрема, в аксесуарах, а якщо його додати більше до оранжевого, ніж до рожевого чи червоного, взагалі буде дуже стильно.

Чи є, на твою думку, певний універсальний колір для гардеробу?

Cірий. З сірим кольором можна поєднувати усе і завжди. Взагалі, як визначити, що пасує до кольору – треба розбити його на складники. Усі компоненти, теоретично, які складають цей колір, і будуть пасувати. Наприклад, у відтінку марсала змішані усі кольори, саме тому до нього пасує майже усе. Тепер, власне, і зрозуміло, чому він протягом скількох сезонів утримує свою актуальність.


Як ти ставишся до повністю брендованого одягу, аксесуарів?

Терпіти не можу логоманію.  Я пробачаю це виключно Louis Vuitton – це класика, вони були найперші. І хоча це зараз тренд, але мені шалено це не подобається. Ніби вивіска магазину.

Нещодавно ми в МН запустили лінію хусток. Порадь нашим читачам, як саме застосовувати цей аксесуар в гардеробі?

Я б радив комбінувати хустки з сумками, капелюхами, також це красиво виглядає на шиї, коли сукня нейтрального відтінку.