Ми відкриті з 09:00 до 20:00

Передзвонити вам?
  • Реєстрація |
  • Вхід
  • (0)
  • (0)
  • Головна
  • Блог
  • Ліліт Саркісян: «Я дуже спокійно ставлюся до речей»

269

June 26, 2018

Ліліт Саркісян: «Я дуже спокійно ставлюся до речей»

Ми зустрілися з ілюстратором Ліліт Саркісян, засновницею бренда IIIIT SARKISIAN і магазину подарунків з авторськими принтами IIIIT art store. Ліліт розповіла нам про свій творчий шлях, найцікавіші проекти, цінність часу та своє ставлення до речей. 

Розкажіть, будь ласка, як ви почали малювати? Яким був ваш шлях до цієї сфери?

Я малювала усе життя, але ніколи не уявляла, що це може бути моєю професією.

Завжди мріяла займатися чимось важливим, вважала, що професія повинна нести якусь цінність. Я уявляла, що професія журналіста – саме про це. Вступила до КНУ ім. Тараса Шевченка, провчилася там 6 років на філолога та паралельно працювала редактором, журналістом і навіть головним редактором, але думка про малювання не покидала. Я розуміла, що це дуже важлива частина мене, від якої я нікуди не дінусь.

У перші роки навчання в університеті я майже не творила. До вступу я малювала олією, але для картин олією потрібна окрема локація, як на мене, оскільки олія має специфічний запах – він не завжди комфортний для тих, хто з ним працює.

Через деякий час все одно настав момент, коли я зрозуміла, що треба терміново брати пензлі в руки. І я вирішила спробувати малювати аквареллю. Завжди боялася цієї техніки, тому що вона найскладніша для мене.

Тим часом я вже працювала хостес на Ukrainian Fashion Week, потім писала замітки, брала інтерв’ю та готувала великі огляди. Я знала весь оргкомітет і всю кухню зсередини. Якось я запропонувала зробити виставку українських fashion-ілюстраторів. Мені сказали: ось тобі стіна, роби, що хочеш. Так я показала свої роботи світу =)

Потім я стала малювати скетчі з показів, чого на той момент ніхто не робив, стала малювати запрошення для дизайнерів, лукбуки, замальовки. Три роки цим займалася безкоштовно.

Це дало мені досвід і впевненість у собі, у мене ж не було художньої освіти, а вийти за межі своїх внутрішніх комплексів завжди дуже непросто.

Блакитна сукня з відкритими плечима та воланом

Як ви зрозуміли, що хочете стати ілюстратором?

Ілюстрації я могла малювати скрізь на відміну від картин олією – це стало новою можливістю не відкладати своє хобі в довгий ящик.

Блокноти з акварельним папером і акварельні олівці – усе, що було потрібно. Потім я вже перейшла на акварель, пристосувалася до неї.

Зараз, коли їду в подорож, я беру з собою спеціальну маленьку коробочку. Я знаю, які мені потрібні основні кольори (не беру всю палітру), також у мене є спеціальні маленькі дорожні пензлики та маленька баночка для води. Клас! 

У ваших ілюстраціях переважають квіткові малюнки, скажіть, а яка ваша улюблена квітка і чому?

Нещодавно відкрила для себе квітку «Царська корона», розписала стіну у квартирі – і мій Instagram вибухнув =)

Я дуже люблю тюльпан, це найпростіша квітка за формою, побудовою, сприйняттям, але вона не така проста в ілюстрації.

Також люблю піони. Вони завжди різні, у них неймовірна гама, аромат. Я намагаюся малювати з натури, тому ці квіти обожнюю. 

Загалом малювання квітів я сприймаю, як можливість дати їм друге чи третє життя. Співробітники LoraShen періодично надсилають мені квіти (як вони кажуть, «не першої свіжості», вони їх уже не можуть продати). Але ці квіти прекрасні, вони ще не зів’ялі, я їх малюю, окрім того ще й фотографую.

Сукня кольору фуксії з відкритими плечима

Розкажіть, з якими брендами ви співпрацювали? Які проекти були для вас цікавими?

Розкажу про найулюбленіші.

Найперший – це Oh My Look, моя історія розпису стін розпочалася саме з них. У мене й до цього був такий досвід, але в них я вперше зробила це так, як бачу. Вийшло дуже круто! Лєра Бородіна просто сказала: «Зроби мені красиво, я знаю, ти вмієш». І я зробила  – квітка стала героєм сотень фотографій, ми її ще й оцифрували та випустили на одязі та аксесуарах IIIIT art store.

Коли до нас на ринок тільки зайшов IQOS, я малювала для них новорічну упаковку, але, перш ніж згодитися, вивчила дуже детально продукт. Справа в тому, що я не малюю для сайтів казино, гральних автоматів, міцних алкогольних напоїв, цигарок. І IQOS для мене так чи інакше був про куріння.

Остання колаборація – з брендом Zv'yazani: ми зіткали килим з моєю ілюстрацією – з гранатами та графічними квітами. Це неймовірно цікавий проект, я не розуміла, як акварельну ілюстрацію можна перенести на килим. Копітка ручна робота довжиною в декілька місяців.

Як змінилися ваші пріоритети з народженням дітей? Як це вплинуло на ваш бізнес?

Усе змінилося саме тоді, коли я дізналася вперше, що вагітна. Я зрозуміла, що більше не буду нікому і нічого малювати безкоштовно, зрозуміла, що час, який я віддаю іншим просто так, я можу присвятити своїй родині та дітям. Я стала дорожити часом і знати йому ціну.

Коли ти ставишся до свого часу як до чогось, що коштує дорого, непотрібні проекти самі відсіюються. Це далося легко – я отримала якісно інших клієнтів.

Білий сарафан міді на ґудзиках

Як встигаєте поєднувати бізнес і родину?

Нічого не встигаю, дітей бачу мало =) Я не вірю, коли говорять, що можна бути однаково хорошою мамою, дружиною та бізнесвумен. Але я намагаюся, я розумію, що чомусь приділяю часу більше, на даному етапі трішки більше пощастило роботі.

Хоча в принципі в мене така робота, що я можу собі дозволити лишитися вдома з дітьми, а справи перенести на завтра.

Чорна сукня з відкритими плечима та воланом

А чи є у вас улюблені речі в гардеробі? Чому віддаєте перевагу?

Я дуже спокійно ставлюся до речей. Я неспокійна лише до емоцій, вражень і людей, а речі – це матеріальне благо, яке сьогодні є, завтра – немає.

Я обираю речі за трьома ознаками:

- естетика – повинна співпадати з моєю, 

- якість – дуже важливі матеріали,

- оригінальність – найчастіше звертаю увагу на складність принтів, тому що сама принти малюю. 

Люблю брендові речі, але в мене їх небагато, не хочу витрачати гроші на це. Хоча небагато – це, звісно, суб’єктивне уявлення =) У мене майже всі сумки та частина взуття – брендові, решта – українських виробників, з вінтажних світових барахолок і мас-маркету.