Ми відкриті з 09:00 до 20:00

Передзвонити вам?
  • Реєстрація |
  • Вхід
  • (0)
  • (0)

5646

February 26, 2019

MustHave словник: топ-9 fashion термінів

Якщо ти все ще не знаходиш різницю між базовим та капсульним гардеробом, якщо таке поняття, як «колаборація» нагадує тобі про уроки історії у старших класах, а слово «бекстейдж» звучить, як незрозумілий англіцизм, - тоді ця стаття безумовно для тебе. Сьогодні в блозі ми уклали для тебе невеликий MustHave словник з топ-9 термінами, які необхідно знати у сучасному світі моди.


Must-have (буквально з англ. - «повинен мати»)

Модна і трендова річ, яка особливо актуальна у поточному сезоні. У fashion-індустрії «маст-хев» визначають дизайнери, редактори глянцевих журналів, стилісти, баєри, фешн-блогери. У більш широкому розумінні must-have - це щось незамінне: наприклад, блакитні джинси, туфлі-човники та маленька чорна сукня - це must-have у гардеробі кожної дівчини.

Гусячі лапки - (фр. pied-de-poule), зуб собаки (англ. houndstooth) або ламана клітинка

Двоколірний геометричний принт із зображенням ламаної клітинки або абстрактних багатокутників Ми в MustHave дуже полюбили цей принт і вже випустили одяг у його класичному колірному рішенні - чорному та білому, а також у більш яскравих варіаціях - чорному та зеленому, рожевому й червоному.

Колаборація

Співпраця дизайнерів або бренду з запрошеним дизайнером, моделлю, fashion-ілюстратором або просто знаменитістю з метою розробки та створення капсульної колекції. Цей формат уже далеко не нове явище у світі, але в Україні він поки що переживає своє становлення. Саме тому ми в MustHave вирішили популяризувати у нашій країні традицію колаборацій дизайнерів та мас-маркет-брендів в контексті світової практики сучасної fashion-індустрії, випустивши спільні капсули з Оленою Ревою та Лілією Літковською.

Базовий гардероб (Basic)

Набір універсальних речей, які можна вільно комбінувати одна з одною, а також доповнювати інші - не базові - елементи одягу. Елементи базового гардеробу гармонійно поєднуються, що дозволяє створювати прості та лаконічні образи. До базового гардеробу входять чорний топ, біла сорочка, водолазка, бежевий кардиган, сині джинси та ін.

Капсульний гардероб (Capsula)

Це набір одягу для певної ситуації. Для повсякденних прогулянок є одна капсула, для роботи уже передбачена інша. Одяг в капсульному гардеробі може поділятися на категорії: ділова (робоча), домашня, спортивна, курортна, коктейльна (вечірня), для відпочинку (casual).

Кампейн (campaign - англ. «рекламна кампанія»)

Зйомка рекламної кампанії колекції, результат якої буде використаний для створення рекламних матеріалів: друкована реклама в пресі, банери для інтернет-реклами, зовнішня реклама на білбордах та ін. Мета кампейну - передати головну ідею (меседж) та настрій колекції. У нас в MustHave вже склалася дуже хороша традиція знімати кампейни до наших сезонних колекцій закордоном: так, у нашому портфоліо вже є Берлін, Лісабон, Париж, Нью-Йорк.

Smart casual

Це неформальний дрес-код, у якому комбінуються класичні та сучасні елементи гардеробу. Головна ідея smart casual - комфорт та практичність з легким шиком. У наш час ділові люди уникають суворої офісної класики та прагнуть підбирати одяг практичний і вільний, що дозволяє протягом дня відчувати максимальний комфорт.

Оверсайз (англ. oversize - занадто великий)

Термін, що використовується в моді для позначення одягу вільного крою, злегка мішкуватого та невимушеного, але який при цьому має свій унікальний «розслаблений» шик.

Бекстейдж (англ. backstage - за лаштунками)

Те, що за лаштунками модних показів та фотосесій. У випадкку першого українського мас-маркету бекстейдж - це інсайдерська творча сторона зйомок, коли фотографи знімають процес приготування моделей до зйомок кампейну нової колекції бренду.