Ми відкриті з 09:00 до 20:00

Передзвонити вам?
  • Реєстрація |
  • Вхід
  • (0)
  • (0)
  • Головна
  • Блог
  • Ніна Левчук: «Якщо ти займаєшся тим, що тобі подобається, життя дає на це багато енергії»

329

March 2, 2018

Ніна Левчук: «Якщо ти займаєшся тим, що тобі подобається, життя дає на це багато енергії»

Днями у нашому красивому офісі MustHave ми зустрілися з чарівною Ніною Левчук – керівником відділу продажу Google, організатором і ідеологом першої в Україні навчальної платформи Womеn@Google. З Ніною ми поговорили про кар’єрний шлях, про менторінг та безкоштовне навчання для жінок, а також про те, як їй вдається усе встигати та завжди виглядати на висоті.

Хотілося б дізнатися, з якими труднощами на шляху ви стикалися у сфері IT, що найважчим було для вас?

Я працюю у технічній сфері, але все-таки я керівник відділу продажів, тому я не стикаюся з такими труднощами, як, наприклад, жінки-інженери. У мене дуже багато дівчат у відділі. Я відповідаю за країни Центральної та Східної Європи, і якщо брати Україну безпосередньо, то у продажі в основному з нашої країни йдуть дівчата. Тому в мене якраз довгий час була проблема знайти хлопців в команду. Ну, а з погляду технологій, звичайно, спочатку простежувались деякі стереотипи. Проте, якщо ти розбираєшся в продукті, який продаєш, якщо ти експерт, тут уже не важливо – хлопець ти чи дівчина. Ти насамперед професіонал.

До роботи в Google мені пощастило пожити в Сан-Франциско, де значно зріс рівень мого розуміння технічного світу. І починати працювати в Google мені було значно легше, тому що я добре знала специфіку бізнесу, і будь-який проект, який я реалізовувала з колегами, не викликав у мене дискомфорту. У цьому сенсі все було добре. Але можу сказати, що труднощі виникали в менеджменті. У відділах продажів більшість керівників – чоловіки. І ти розумієш, що тебе сприймають по-іншому: чоловіки можуть перекинутися кількома словами про футбол, наприклад, а ти не можеш підтримати ці розмови. У соціумі дуже важливий цей small talk, це допомагає налагодити стосунки в колективі. І, коли ти не можеш прокоментувати бесіду, ти відчуваєш себе трішки ізольованим. 

Я достатньо товариська людина, і, якщо не можу внести щось своє в загальні теми, розпочну свою. Так я й робила. Просто іноді спочатку це змушувало мене виходити за межі комфорту.

Які якості вам допомогли посісти керівну посаду в компанії Google?

Мені здається, насамперед це моя любов до людей, у мене дуже багато проектів, пов’язаних з розвитком, менторінгом, освітою, коучингом тощо.

Я просто переконана в тому, що хороший менеджер складається з двох компонентів: бачення, стратегії та вміння розкривати й розвивати таланти. Образливо, коли в менеджері одна зі сторін переважає, повинен бути баланс – він у моєму житті, наприклад, відіграв велику роль.

У мене ніколи не зникає бажання розвивати бізнес, але при цьому я завжди пам’ятаю, що його створюють люди – вони є запорукою успіху. І, щоб будувати успішний бізнес, ти повинен навчитися робити успішними людей, які власне за цей бізнес відповідають.

Розуміння, бажання, вміння правильно спілкуватися з іншими лідерами дуже допомогли мені стати менеджером після 9 місяців роботи в компанії.

А як ви прийшли до того, щоб стати коучем?

Знову ж таки це частина моєї роботи. Я повинна ефективно вибудовувати комунікацію з людьми, а не стати для них тим, хто диктує правила. Розкрити талант, що це значить? Це не просто підійти до людини і сказати: «Ти – талант».

Слід допомогти людині прийти до якихось рішень з погляду бізнесу самостійно, і допомогти можна лише шляхом роботи та спілкування з нею. Завдання коуча – це генерування ідей, задача ментора – генерування ідей і допомога в їхній реалізації. Хороший менеджер повинен вміти і те, й інше.

Ти можеш оточити себе гарними виконавцями, але хороші виконавці завжди будуть сподіватися на тебе і не будуть приймати рішень, у них не буде бажання робити щось самостійно. А рано чи пізно твої ідеї вичерпуються, тому дуже важливо оточити себе людьми, які мислять і приносять своє, але, щоб вони це робили, з ними потрібно працювати. Коучинг – це один із ефективних інструментів. 

Чи є історія чи випадок, який вас зачепив, про який ви хотіли б розповідати знову і знову?

Хороше запитання. У мене, мабуть, декілька таких випадків. Один із найулюбленіших – це коли два роки тому в Україні я почала активно пропагувати mentoring. Тоді ми зібрали в Hyatt найцікавіших і найвпливовіших жінок України, я вийшла на сцену і сказала: «Любі дівчата, ви дуже успішні, красиві, талановиті – і інші дівчата хотіли б бути на вас схожими, але вони не знають, як до вас достукатись. Спосіб життя у вас публічний, але закритий. Ми б хотіли імплементувати таку програму, де б кожна дівчина змогла поставити вам онлайн-запитання, а ви б поділились з нею своїм досвідом і корисними матеріалами абсолютно безкоштовно!». Я пам’ятаю, як у більшості в очах побачила це нерозуміння: потрібно ділитися своїм досвідом, витрачати свій час, ще й безкоштовно, навіщо?

І тоді мені вдалося донести їм, що таким чином вони отримають інформаційне поле, яке набагато цінніше і дорожче. У кожної успішної людини настає творча криза, і, спілкуючись з дівчатами, енергійними, ідейними, вона відкриває для себе нові горизонти, про які навіть не здогадувалась. У цьому вся сіль безкоштовного менторінгу.

Наразі в нас уже є непогані кейси, деякі дівчата запустили свої проекти. І я цим безмежно пишаюсь. Багато впливових жінок підтримують нас, і це дуже добре.

Що надихнуло вас на створення Womеn Digital Academy?

Коли я приїхала до Сан-Франциско після проживання у Москві, я нікого не знала. Люди там були такими драйвовими, відкритими, усі реалізовували якісь проекти, стартапи, щодня відбувалось мільйон всього. Мені це дуже подобалось, але я була далека від цього всього.

Я навчалась якраз у бізнес-школі і стала волонтером в одній з організацій, які для жінок-інженерів влаштовували заходи у таких великих компаніях, як Facebook і Google. Я потрапила на захід з Google, на якому було багато успішних жінок. Вони були дуже відкритими: кожна дівчина могла спокійно підійти до них, познайомитися, поставити запитання. До мене підходили, цікавилися, чим я займаюсь, яка мені потрібна допомога, чи шукаю я ментора. У мене був шок, що в мене готові інвестувати, безкоштовно допомагати і розвивати (я завжди думала, що це дорогі програми). І тоді я зрозуміла, наскільки було б круто зробити щось схоже в Україні. Звісно, щоб реалізувати щось безкоштовне, слід мати за спиною сильний бренд, який готовий покривати усі витрати. Мені дуже пощастило з місцем, де я працюю. Компанія Google завжди готова вкладати у проекти, у підтримку та розвиток жінок.

Ви могли б виділити ТОП-5 речей, які є завжди у вашій валізі?

Так, я намагаюсь брати небагато речей, але щоб вони всі між собою комбінувались. У моїй валізі завжди є кросівки, тому що я займаюсь спортом. Обов’язково одна пара взуття на підборах – незалежно від погоди та пори року, я розумію, що буду на заходах, де потрібно дотримуватися дрес-коду. Завжди беру чорні штани, комбінезони (їх добре обігравати) та декілька універсальних суконь (і на вечір, і на щодень).

А якому стилю одягу ви віддаєте перевагу в цілому?

Насправді, усе залежить від того, куди я йду і з ким я спілкуюсь. У разі ділової зустрічі обираю офіcний стиль, хоча, наприклад, усі працівники Google ходять у джинсах і футболках (дрес-коду немає взагалі). Проте я вважаю, що повинна виглядати так, як виглядає мій клієнт – так я висловлюю свою повагу та налаштовую на бесіду. Якщо йду на якусь fashion-вечірку, то намагаюсь виглядати у тренді. Звичайно, у зв’язку з моїм способом життя у цілому я віддаю перевагу кросівкам.

Для занять спортом ви обрали достатньо непростий для дівчини вид? Чому саме тріатлон?

Тріатлоном я раніше займалась. Зараз найчастіше плаваю, тому що часу катастрофічно не вистачає.

Тріатлон – це велике навантаження на організм. Мені було дуже цікаво спробувати, цим спортом займався мій чоловік, і я також потрапила на змагання (таке круте свято спорту, сили духу, красивих людей). Це достатньо дорогий вид спорту, ним займаються успішні люди, що реалізували себе в бізнесі, впевнені в собі та сильні духом. І це якраз ті люди, якими мені хочеться себе оточувати. Потрапивши на змагання, я дуже надихнулась і взяла участь з чоловіком у невеликому спринті (ну як невеликому, потрібно 750 м пливти, 20 км їхати та 5 км бігти). У тріатлоні дуже багато залежить вид сили духу, ти перемагаєш для себе, змагаєшся сам із собою.

Як ви підтримуєте баланс між особистим життям, кар’єрою, коучингом, спортом, при цьому ви така тендітна та жіночна. Як знайти цей work-life balance?

Секрет простий! Немає в мене work-life balance. Насправді, я дуже активна людина, мені вистачає 4-5 годин для сну, при цьому я добре себе почуваю. Мені це підходить, але я ні в якому разі не рекомендую подібний спосіб життя, оскільки є люди, яким потрібно спати 8 годин.

Я можу дозволити собі протягом дня 15 хвилин подрімати, такий собі power nap. Але об’єктивно секрет простий: любов до того, що ти робиш. Якщо ти займаєшся тим, що тобі подобається, життя дає на це багато енергії, ти можеш собі дозволити працювати в такому режимі. Бувають моменти, коли і я перебираю міру зі своїм ресурсом, і мій організм дає про це знати, тоді я розумію, що потрібно відпочити.

Слід бути здоровою людиною, здоровим має бути і дух, і тіло. Здоровий дух – це гармонія у тому, чим ти займаєшся, з ким спілкуєшся, з ким живеш. Здорове тіло – це, звісно ж, догляд за своїм тілом. Важливо правильно харчуватися та пити багато води. Я завжди випиваю 2,5 л води. Без води я не можу, це суперважливо для мене, це допомагає тримати м’язи в тонусі. Такий міні-секрет, про який усі знають, але не всі за цим слідкують.